Şehitlerimizin İsimleri Belli Olmaya Başladı!

Şehitlerimizin  İsimleri Belli Olmaya Başladı!
Advert

Kara  haber dün gece geldi. Türkiye yasa büründü. 28 Şubat İdlib son dakika şehit olan askerler rütbeleri ve şehit isimleri memleketleri hakkında detaylar gelmeye başladı.

 

Katil Esad rejiminin yaptığı Suriye'nin İdlib kentinde düzenlediği hava saldırısında 33 kahraman Mehmetçiğimiz şehit oldu. İdlib'te şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz'in isimleri belli olmaya başladı.

 

Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz'ın (23) acı haberi, Antalya'nın Finike ilçesinde yaşayan ailesine verildi. Uzman Çavuş İbrahim Tüzel'in (24) acı haberi, Mersin'in Erdemli ilçesinde yaşayan ailesine verildi. 

 

Türkiye'nin yüreğini yakan kara haber gece saatlerinde İblib'ten geldi. Hava saldırısı sonucu 33 askerimiz şehit oldu çok sayıda yaralı askerimiz var. Peki İblid'te şehit olan askerlerimizin isimleri belli oldu mu, İblid şehitleri isimleri ve memleketleri hakkındaki son haberler Kilimli Haber'de.

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz, İdlib'deki faaliyetlerin sevk ve idare edildiği Hatay'daki Taktik Komuta Yeri'ne geldi.

 

Bakan Akar, ardından kuvvet komutanları ile birlikte Hatay Devlet Hastanesi'nde yaralı askerleri ziyaret etti. Bakan Akar ve beraberindeki komutanlar, ziyaretin ardından hastaneden ayrıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX