Enka - Mı Enkaz - Mı !.....

Enka - Mı Enkaz - Mı !.....
Advert

Kilimli'nin bitmeyen çilesi madenciliğin merkezlerinden olan bölümde neler oluyor.

 

Kaçak ocakların en çok görüldüğü yer olarak bilenen bölüm mahallesinde birde resmi ocak ve lavuar alanları  kömür eleme tesisleri bulunmaktadır.

 

İnsan yaşamının yok sayıldığı bir yer haline gelen bölümde insan sağlığı yok edilmeye çalışılıyor. Bölüm Kilimlinin merkeze yakın mahallelerinden ancak bölümün merkezinde bulunan Enka madencilik halk sağlığını hiçe sayan firmalardan biri haline gelmiş durumdadır.

 

Bölüm mahallesi sakinlerinden  gelen şikayet ve idealar artık arşa vurmaya başladı firma yetkililerinin mahalle sakinleri ve muhtar tarafından bir çok kez uyarıldığı ancak firma yetkililerinin bu konuda hiç bir önlem almadığı görülmektedir.

 

Kilimli bir maden merkezidir ancak yaşanan ölümlerin ardı arkası kesilmiyor.  kaçak ocaklar bu bölgenin en büyük sorunu haline gelirken o kaçak olacaklarda çalışan kişilerinde seve seve o ocaklara girmediğini tüm yetkililer biliyor.

 

Ancak en azından resmi ve saha sahibi görünen firmalarında artık mercek altına alınması gerektiği görülmekte gerekli incelemeler yapılmadığı için sorunların her geçen gün büyüyeceği gözlenmektedir.

 

Bu anlamda başta Zonguldak Valiliği olmak üzere Kilimli Kaymakamlığı ve Belediye Başkanını göreve davet ediyoruz.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX